top of page

IoT & IIoT Çözümleri

IoT Çözümleri ile
İşletmenizi Dijitalleştirin,
Geleceğe Hazırlayın !

Nesnelerin İnterneti (Internet Of Things) Nedir ?

Nesnelerin interneti (Internet of Things, kısaca IoT), fiziksel nesnelerin birbirleriyle veya daha büyük sistemlerle bağlantılı olduğu iletişim ağıdır. İnternet üzerinden diğer cihazlara ve sistemlere bağlanmak ve veri alışverişi yapmak amacıyla sensörler, yazılımlar ve diğer teknolojilerle gömülüdür.

Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (Industrial Internet Of Things) Nedir ?

Endüstriyel Nesnelerin interneti (Industrial Internet of Things, kısaca IIoT), imalat ve enerji yönetimi dahil olmak üzere bilgisayarların endüstriyel uygulamalarıyla birlikte ağa bağlanan birbirine bağlı sensörleri ve diğer cihazları ifade eder. Bu bağlantı, potansiyel olarak üretkenlik ve verimlilikteki iyileştirmelerin yanı sıra diğer ekonomik faydaları da kolaylaştıran veri toplama, alışverişi ve analizine olanak tanır. IIoT, proses kontrollerini iyileştirmek ve optimize etmek için bulut bilişim kullanarak daha yüksek düzeyde otomasyona izin veren bir dağıtılmış kontrol sisteminin (DCS) bir evrimidir.

img.webp

İşletmenize Ne Kazandırır?

Maliyet Avantajı Sağlayın

Enerji tüketimi, süreç optimizasyonu, makine ve personel çalışma saatlerini anlık olarak analiz edebilir maliyetlerinizi kontrol altına alabilirsiniz.

Verimliliği Artırın

Varlık, ekipman ve personelin anlık takibi, ortam koşullarının kontrolü ile, operasyonlarınızı real-time takip ederek detaylı raporlar ile en etkili şekilde yönetebilirsiniz.

Kalite Standartlarını Artırın

Etkin süreç yönetimi yapabilir, makine, iş ve işçi güvenliğini sağlayabilir, olası hata ve arızaların önüne geçebilirsiniz. Ayrıca müşteri memnuniyeti ölçümü yaparak geribildirimleri toplayabilir, iyileştirme noktalarını tespit edebilirsiniz.

IoT Platformu ile Tanışın
IoT Platformu, yapay zeka destekli büyük veri altyapısı ile en son teknolojiler kullanılarak geliştirilmiştir.
IoT Platformu, personel ve forklift takipten enerji izlemeye, makine ve üretim takipten kestirimci bakıma kadar 10 farklı modülü tek bir altyapı ve panel ile yönetmenizi sağlar.
IoT projeleriniz en yüksek verim ile ve başarıyla tamamlanır.

Sektörünüze Özel Çözümler

İşletmeler için maliyetleri düşürmek, verimliliği ve kalite standartlarını artırmak günümüz ekonomik koşullarında en öncelikli konu haline geldi. IoT teknolojileri ile Endüstri 4.0 dönüşümü ve işletmelerin dijital ikizlerinin yaratılması hem süreçlerin daha efektif yönetilmesini hem de kararların daha kolay alınmasını sağlıyor.

Trio Mobil, işletmelere Endüstri 4.0 dönüşümünden yararlanmaları için değer katan ürünler ve IoT çözümler sunuyor.

bottom of page